تبلیغات
نقشه برداری | انجام پیمانکاری نقشه برداری - استفاده از GPS در تهیه نقشه ها ومساله اعوجاج در سیستم های تصویر

برای سفارش انجام پروژه نقشه برداری تماس بگیرید : 09120918818

پنجشنبه 14 اسفند 1393 ساعت 03:05 ق.ظ | نویسنده: مهندس فتحی | نظرات

استفاده از GPS در تهیه نقشه ها ومساله اعوجاج در سیستم های تصویر

استفاده از GPS در تهیه نقشه ها ومساله اعوجاج در سیستم های تصویر

به عنوان مثالی از اعوجاج طولی در سیستم تصویر UTM، در امتداد مدار 54 درجه (مانند شهرهای میبد و اردکان)، مقدار واقعی یک طول 300 متری روی یک نقشه با این سیستم تصویر، برابر با 299.829 متر می باشد.(اختلاف حدود 17 سانتی متر). ولی برای مناطق حوالی شهرستان ابهر در عرض جغرافیایی 36 درجه مقادیر طول روی نقشه وزمین تفاوتی ندارند.


البته در شرایط ایده آل استفاده کننده از نقشه باید دانش استفاده از آن را هم داشته باشد وبا مسایل مربوط به آن آشنا باشد ولی طبیعی است که مقدار اختلاف یادشده در فوق به هیچ عنوان برای کارفرمایان(که عمدتا با مسایل نقشه برداری وژئودزی آشنا نیستند) قابل قبول نمی باشد واولین نتیجه گیری آنها از بروز چنین اختلافاتی، وجود اشتباه در عملکرد نقشه بردار پروژه می باشد!

برای رفع مشکل فوق راههای مختلفی وجود دارد:

ساده ترین راه حل، تبدیل سیستم مختصات به یک سیستم محلی در نرم افزارهای موجود GPS می باشد.(البته در صورت وجود این امکان در نرم افزار مورد استفاده)

راه حل دیگر، در صورتی که نرم افزارهای GPS در دسترس نباشند، نوشتن یک برنامه کامپیوتری نسبتا ساده می باشد که اعوجاج موجود را از روی مختصات نهایی ارائه شده توسط نرم افزار حذف کند.

روشهای فوق با دقت کافی مساله فوق را رفع خواهند کرد.البته راه دیگری هم برای حل مساله فوق وجود دارد که مشکلترین راه حل ممکن می باشد وآن توجیه کردن کارفرما ی پروژه وتوضیح مساله اعوجاج در سیستمهای تصویر برای وی می باشد!

نقشه برداری استفاده از جی پی اس در نقشه برداری نقشه برداری جی پی اس و نقشه برداری موقعیت یابی در نقشه برداری با GPS انجام کار gps نقشه برداری نقشه برداری با gps

درباره سایت نقشه برداری

انجام کلیه خدمات نقشه برداری: تفکیک زمین , نقشه برداری مساحی -پیاده سازی بیس پلیت های ساختمانی وفوندانسیون و ستون ها, انجام توپوگرافی , پیمانکاری برداشت نقاط , اجرای تمامی امور نقشه برداری با دوربین, نقشه برداری راهسازی, حجم عملیات خاکی و محاسبات مربوطه , اجرای کارهای نرم افزار GIS , انجام انواع کارتوگرافی و اتوکدلند, جهت انجام امور کاداستر و یا ماده147 شهرداری و ثبت اسناد و ... تمامی کارهای نقشه برداری تماس بگیرید 09120918818 09382896749 فتحی == afathimaram@yahoo.com

ــــــــــــ مهندس فتحی ــــــــــــ

پروژه نقشه برداری

آمار سایت

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :

امکانات سایت


نقشه برداری

پروژه نقشه برداری

نقشه بردار

پیمانکار نقشه برداری

انجام نقشه برداری
انجام پروژه نقشه برداری